Facebook E-mail
جستجو در ماده
جستجو در مقررات
انتقال
بعدی قبلی
formats

تقسیم املاک مشاع

FavoriteLoadingافزودن به علاقه‎مندی‌ها

نامه شماره 1513- 5 / 30 , 4 / 5 / 1368 دفتر فنی مالیاتی حسب ارجاع مورخ 4 / 5 / 1368 معاونت محترم درآمدهای مالیاتی دایر براینکه آیا نظریه شماره 10898- 4 / 30- 18 / 10 / 1367 شورایعالی مالیاتی که باستناد قانون مالیاتهای مستقیم مصوب اسفندماه 1366 نافذ و معتبر می باشد یا خیر ؟

به موجب بند 3 ماده 255 قانون اخیر الذکر در شورا مطرح و پس از شور و بررسی کافی بشرح زیر اعلام رای می شود رای اکثریت رای اکثریت شماره 10898- 4 / 30- 18 / 10 / 1367 شورایعالی مالیاتی از نظر انطباق با بخشهای املاک و درآمدهای اتفاقی قانون مالیاتهای مستقیم مصوب اسفندماه 1366 مجلس شورای اسلامی مورد بررسی قرار گرفت , رای مزبور برای تقسیم نامه های تنظیمی از اول سال 1368 به بعد با جایگزینی ماده 78 قانون مذکور به جای ماده 30 قانون مالیاتهای مستقیم مصوب اسفندماه 1345 و اصلاحیه های بعدی آن مورد تأئید بوده و قابلیت اجرا خواهد داشت.

محمدعلی سعیدزاده- اصغر آبادانی- محمود حمیدی- علی اکبر سمیعی- محمدطاهر- علی اکبر نوربخش- محمدتقی نژاد عمران.

نظر اقلیت:

چون در تقسیم مال مشاع اصولاً‌ نقل و انتقالی صورت نمی پذیرد بلکه ضمن آن براساس تقسیم نامه مربوط صرفاً سهم مالکیت مشاع هر یک از شرکاء از مال مشاع بنحو مستقل تخصیص می یابد , لذا شمول مالیات نسبت به تقسیم نامه فی نفسه از نظر قانون مالیاتهای مستقیم مصوب اسفندماه 1366 مجوز قانون ی ندارد مگر در موارد تقسیم به رد که با پرداخت وجه یا تسلیم مالی از خارج انجام می شود و تنها در صورت اخیر آن قسمت از ملک که موضوع رد وجه یا مال دیگر می شود حسب مورد برابر مقررات فصل مالیات بردرآمد املاک مشمول مالیات خواهد بود.

علی اصغر محمدی- محمد رزاقی

VN:F [1.9.22_1171]
تعداد آرا 0 رأی

شماره:9370/4/30


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


*

خانه پیوست قوانین تقسیم املاک مشاع