Facebook E-mail
جستجو در ماده
جستجو در مقررات
انتقال
بعدی قبلی
formats

شرایط برخورداری از معافیت مالیاتی مجامع حرفه‌ای، احزاب و انجمنها و تشکل‌های غیر دولتی در زمینه کمک‌ها و هدایای دریافتی نقدی و غیر نقدی

قابل توجه صاحبان محترم مجامع حرفه ای ، احزاب و انجمنهای و تشکل‌های غیر دولتی ، نظر به این که به موجب مقررات قانون مالیاتهای مستقیم ، کمک‌ها ، هدایای دریافتی نقدی و غیر نقدی و همچنین حق عضویت اعضاء مراکز فوق از پرداخت مالیات معاف است ، به اطلاع می‌رساند ، برخورداری از تسهیلات مذکور مستلزم رعایت شرایط و ترتیبات قانونی ذیل خواهد بود:
1- ثبت نام و یا تکمیل مراحل ثبت نام: مودیان فوق با مراجعه به ادارات امور مالیاتی محل خود و تکمیل دفترچه ثبت نام نسبت به دریافت شماره مالیاتی اقدام نمایند .
2- نگهداری و ارائه دفاتر قانونی .
3- تسلیم اظهارنامه ، ترازنامه و حساب سود و زیان حداکثر تا چهارماه پس از سال مالیاتی به اداره امور مالیاتی ذیربط (به عنوان مثال مهلت تسلیم اظهارنامه مالیاتی عملکرد سال 1388 پایان تیرماه سال 1389 می‌باشد) .
4-کسر و پرداخت مالیات اشخاص ثالث (حقوق و تکلیفی) .
5- ارائه مجوز فعالیت صادره از مراجع ذیصلاح به اداره امور مالیاتی ذیربط . لذا صاحبان مجامع حرفه ای ، احزاب و انجمنها و تشکل‌های غیردولتی تقاضا دارد با رعایت تکالیف و مقررات فوق ، سازمان امور مالیاتی کشور را در اجرای امر خدمت رسانی به مودیان یاری نمایند .
سازمان امور مالیاتی کشور
image_pdf

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانه پیوست قوانین شرایط برخورداری از معافیت مالیاتی مجامع حرفه‌ای، احزاب و انجمنها و تشکل‌های غیر دولتی در زمینه کمک‌ها و هدایای دریافتی نقدی و غیر نقدی