Facebook E-mail
جستجو در ماده
جستجو در مقررات
انتقال
بعدی قبلی
formats

معافیت وجوه ارز دریافتی و ارائه خدمات دفاتر نمایندگی بانک های خارجی در ایران

بخشنامه
نظر به اینکه درخصوص چگونگی اجرای مقررات قانون مالیات بر ارزش افزوده، توسط دفاتر نمایندگی بانکهای خارجی سؤالاتی مطرح گردیده، به منظور اجرای صحیح قانون و همچنین اتخاذ رویه واحد برای مؤدیان و ادارات امور مالیاتی، مصوبه صادره توسط مراجع ذیصلاح مبنی بر اینکه دفاتر نمایندگی بانکهای خارجی در ایران که با مجوز بانک مرکزی فعالیت می نمایند بابت وجوه ارزی دریافتی توسط دفاتر مذکور از بانکها و ادارات مرکزی متبوع خود در خارج از کشور و ارائه خدمات آنها در ایران جزء فعالیتهای بانکی بند (11) ماده 12 قانون مالیات بر ارزش افزوده محسوب می گردند. جهت اطلاع و اقدام لازم حسب مفاد مصوبه ارسال می گردد.

علی عسکری
رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور

image_pdf

شماره:22109/200


۲ پرسش و پاسخ

 1. مهدی

  سلام مایک دفتر نمایندگی پخش بستنی داریم که شرکت به هر قیمتی که به ما بستنی میفرسته ما به همون قیمت میفروشیم ولی اداره مالیات ۱۰۰۰۰۰۰۰تومن برای ما ارزش افزوده بریده چیکار میشه کرد

  • سمیرا معراج

   با سلام کاربر گرامی
   بر اساس قانون مالیات بر ارزش افزوده شرکت یا شخص بابت خرید ارزش افزوده پرداخت و بابت فروش نیز ارزش افزوده دریافت می نماید با توجه به اختلاف قیمت خرید و فروش باید مالیات بر ارزش افزوده پرداخت شود. باید توجه داشت که شما باید بابت این ادعا دلیل و مدرک داشته باشید و گرنه شانس شما برای برنده شدن کاهش می یابد. بهر حال باید بتوانید این ادعا را اثبات کنید چرا که بابت کاری که انجام داده اید حق الزحمه خود را چگونه دریافت کرده اید.
   با تشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانه پیوست قوانین معافیت وجوه ارز دریافتی و ارائه خدمات دفاتر نمایندگی بانک های خارجی در ایران