Facebook E-mail
جستجو در ماده
جستجو در مقررات
انتقال
بعدی قبلی
formats

اجرای حکم تبصره ۳ ماده ۱۴۷ قانون مالیاتهای مستقیم

FavoriteLoadingافزودن به علاقه‎مندی‌ها

با توجه به سوالات و ابهامات مطرح­ شده در خصوص اجرای مفاد حکم مذکور در تبصره 3 ماده 147 قانون مالیاتهای مستقیم مصوب 1394/04/31 و به منظور اتخاذ وحدت رویه بدین وسیله مقرر می­دارد:

نظر به اینکه در تبصره فوق به صورت صریح هزینه های پرداختی مورد حکم قرارگرفته است، بنابراین نصاب مندرج در تبصره فوق صرفا درخصوص هزینه های پرداختی که به صورت نقدی و بیش از پنجاه میلیون ریال (50000000) بوده، جاری است. لذا در صورتی که هزینه های پرداختی نقدی بیش از پنجاه میلیون ریال که از طریق سیستم بانکی مودی انجام نشده باشد، از نظر مالیاتی قابل قبول نخواهد بود. این حکم به سایر هزینه های انجام شده که از سایر طرق تسویه و یا تهاتر می­گردد، قابل تسری نخواهدبود. 71-14/9  

سید کامل تقوی نژاد

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور

VN:R_U [1.9.22_1171]
تعداد آرا 0 رأی

شماره:131/96/200


۲ پرسش و پاسخ

  1. طاهرنژاد

    آیا خرید کالاهم مشمول حکم تبصره ۳ ماده ۱۴۷ خواهد بود؟

    VA:R_U [1.9.22_1171]
    0 رأی مثبت 0 رأی منفی
    • هما جمال اف

      خرید کالا هم مشمول تبصره ۳ ماده ۱۴۷ قانون مالیات‌های مستقیم می‌باشد.توجه داشته باشید که به موجب ماده ۱۴۸ قانون مالیات های مستقیم قیمت خرید کالا هم جزء هزینه‌های قابل قبول مالیاتی بوده و در نص صریح تبصره مذکور به موضوع پذیرش هزینه‌های پرداختنی قابل قبول اشاره شده است.

      VN:R_U [1.9.22_1171]
      0 رأی مثبت 0 رأی منفی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


*

خانه پیوست قوانین اجرای حکم تبصره ۳ ماده ۱۴۷ قانون مالیاتهای مستقیم

Warning: mysqli_num_fields() expects parameter 1 to be mysqli_result, boolean given in /home/azparc5/public_html/sahoma/wp-includes/wp-db.php on line 3182