Facebook E-mail
جستجو در ماده
جستجو در مقررات
انتقال
بعدی قبلی
formats

اصلاح آیین نامه اجرایی بند «ی» تبصره ۵ بودجه ۷۷ در مورد صنایع نان

هیأت وزیران در جلسه 20 / 2 / 1376 بنا به پیشنهاد مشترک شماره 8 / 42- 294 / 102 مورخ 29 / 1 / 1377 سازمان برنامه و بودجه و وزارتخانه های اموراقتصادی و دارائی , بازرگانی , کشور , صنایع و به استناد بند (ی) تبصره (5) قانون بودجه سال 1377 کل کشور , آیین نامه اجرای بند یادشده را به شرح زیر تصویب نمود:

قسمتی از آیین نامه اجرایی بند (ی) تبصره (5) قانون بودجه سال 1377 کل کشور

1- منظور از نانهای صنعتی در این آیین نامه , انواع نانهای مرغوب از قبیل نان حجیم و نیمه حجیم است که به تناسب نیاز هر منطقه با کیفیت خوب , بهداشتی و سالم به صورت مکانیزه و با رعایت استانداردهای لازم تولید شود.

2- روش تولید و ماشین آلات مورد نیاز برای تولید نانهای صنعتی و مرغوب باید به شکلی باشد که از مرحله تحویل آرد تا تحویل نان دارای سیلوی آرد , خمیرگیر, اتاق تخمیرخمیر, چانه گیر, فرم دهنده , اتاق تخمیر ثانویه , فرمناسب با حرارت غیر مستقیم برای پخت , سیستم خنک کننده و بسته بندی باشد و برای انجام امور در هیچ مرحله ای آرد , خمیر و نان نباید با دست کارگر تماس داشته باشد . وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی , مرجع تعیین کیفیت و بهداشت بودن نان می باشد .

3- کارخانه های موردنظر باید حداقل پنج تن در روز ظرفیت داشته و مجهز به سیستم آزمایشگاهی آرد و نان باشند .

4- ضرایب مالیاتی و بیمه نانوایی های صنعتی که براساس این آیین نامه احداث می شوند , مشابه نانوایی های سنتی خواهد بود.

5- نانوایان سنتی می توانند به تنهایی یا با مشارکت سایر نانوایان , نسبت به تغییر نانوایی خود از سنتی به صنعتی با اولویت نسبت به سایر متقاضیان اقدام نمایند. در این صورت متقاضیان مزبور (نانوایان سنتی) ملزم به رعایت حداقل زیربنای طرحهای صنعتی نبوده و زیربنای کارخانجات مزبور در حداقل نیاز برای نصب تأسیسات خواهد بود . این گونه نانوایان مشمول تسهیلات موضوع این آیین نامه نیز می باشند .

6- کلیه دستگاههای اجرایی به ویژه سازمان حفاظت محیط زیست موظف به همکاری با تولیدکنندگان نانهای صنعتی و مرغوب و ایجاد تسهیلات لازم می باشند.

حسن حبیبی
معاون اول رئیس جمهور

image_pdf

شماره:4402/ ت 19438هـ


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانه پیوست قوانین اصلاح آیین نامه اجرایی بند «ی» تبصره ۵ بودجه ۷۷ در مورد صنایع نان