Facebook E-mail
جستجو در ماده
جستجو در مقررات
انتقال
بعدی قبلی
formats

ابلاغ قانون مالیات بر ارزش افزوده توسط سازمان امور مالیاتی

متن بخشنامه شماره 31753-259-213
مورخ 87/4/8
سازمان امور مالیاتی کشور قانون مالیات بر ارزش افزوده که در اجرای اصل 85 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران در تاریخ 1387/2/17 به تصویب کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی رسیده و در تاریخ 1387/3/2 توسط شورای محترم نگهبان تایید گردیده است ، با توجه به مواد 42 ، 51 و 53 این قانون و رعایت موارد ذیل به پیوست جهت اجرا ابلاغ می‌گردد .
1. مطابق ماده 51 قانون مذکور ، از اول ماه پس از تاریخ تصویب قانون (‌از ابتدای خردادماه سال جاری) 2%‌مالیات موضوع بند هـ ماده (3) موسوم به تجمیع عوارض حذف و عوارض شهرداری موضوع بند (هـ) ماده یاد شده از یک درصد (1%) به یک و نیم درصد (5/1%) اصلاح شده است . شایان ذکر است ، عوارض محصولات صنایع آلوده­کننده محیط زیست موضوع قسمت اخیر بند (هـ) ماده مذکور کماکان تا پایان شهریورماه سال جاری به نرخ یک درصد (1%) قیمت فروش قابل مطالبه و وصول خواهد بود .
2. مالیات نقل و انتقال انواع خودرو و تکالیف دفاتر اسناد رسمی در خصوص تنظیم اسناد مربوط به خودرو از تاریخ تصویب قانون مالیات بر ارزش افزوده ، مطابق ماده 42 قانون و تبصره‌های ذیل آن می‌باشد .
3. مالیات و عوارض نوشابه­های گازدار ، سیگار و فرآورده­های نفتی موضوع بندهای (الف)‌ ، (ب) (ج) و (د) ماده 3 قانون موسوم به تجمیع عوارض و همچنین سایر مالیات‌ها و عوارض موضوع قانون یاد شده تا پایان شهریورماه سال جاری کماکان مطابق مقررات و ترتیبات قانونی مزبور می‌باشد .
4. از ابتدای مهرماه سال جاری و با لازم الاجراء شدن سایر مواد قانون مالیات بر ارزش افزوده ، قانون موسوم به تجمیع عوارض به طور کلی لغو می‌گردد و دریافت مالیات و عوارض کالا و خدمات از عرضه کنندگان کالا ، ارائه دهندگان خدمات و صادر و واردکنندگان کالا و خدمات به موجب قانون مالیات بر ارزش افزوده خواهد بود .
علی اکبر عرب مازار رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور
image_pdf

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانه قانون مالیات بر ارزش افزوده ابلاغ قانون مالیات بر ارزش افزوده توسط سازمان امور مالیاتی ابلاغ قانون مالیات بر ارزش افزوده توسط سازمان امور مالیاتی