Facebook E-mail
جستجو در ماده
جستجو در مقررات
انتقال
بعدی قبلی
formats

ماده ۸۷

اضافه پرداختی بابت مالیات بردرآمد حقوق طبق مقررات این قانون مسترد خواهد شد مشروط بر این که بعد از انقضای تیرماه سال بعد تا آخر آن سال با درخواست کتبی حقوق بگیر از اداره امور مالیاتی محل سکونت مورد مطالبه قرار گیرد .
اداره امور مالیاتی مذکور موظف است ظرف سه ماه از تاریخ تسلیم درخواست ، رسیدگی‌های لازم را معمول و درصورت احراز اضافه پرداختی و نداشتن بدهی قطعی دیگر درآن اداره امور مالیاتی نسبت به استرداد اضافه پرداختی از محل وصولی‌های جاری اقدام کند . در صورتی که درخواست کننده بدهی قطعی مالیاتی داشته باشد اضافه پرداختی به حساب بدهی مزبور منظور و مازاد مسترد خواهد شد .
image_pdf

۲ پرسش و پاسخ

 1. zagros

  با سلام . طبق تبصره ماده ۸۶ که مالیات بر قرارداد های مشاوره ۱۰ درصد می باشد آیا قرارداد مشاوره باید فرمت خاصی باشد یعنی قرارداد ساعتی روزانه سالانه یا انواع دیگر . و اینکه من شنیده بودم مالیات بر قرارداد مشاوره ۵ درصد است آیا افزایش پیدا کرده یا ماده دیگری از قانون است. با تشکر

  • سمیرا معراج

   با سلام کاربر گرامی
   طبق تبصره ماده ۸۶، پرداخت های به اشخاص حقیقی غیر از کارکنان تحت عناوین حق المشاوره، حق التدریس، حق التحقیق و حق حضور در جلسات مشول مالیات به نرخ ۱۰ درصد می باشد و نوع قرارداد و نیز نوع پرداخت در ماهیت آن دخالتی ندارد بلکه ماهیت کار مهم است.
   با تشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *