Facebook E-mail
جستجو در ماده
جستجو در مقررات
انتقال
بعدی قبلی
formats

پرورش کرم ابریشم

گزارش شماره 20- 5 / 30- 10 / 1 / 1372 دفتر فنی مالیاتی منضم به نامه ها و سوابق مربوط عنوان معاونت محترم درآمدهای مالیاتی حسب ارجاع آن مقام در جلسه مورخ 6 / 2 / 1372 هیئت عمومی شورایعالی مالیاتی مطرح است . گزارش مزبور اجمالاً مشعر بر این است که با وجود اعلام نظر قبلی وزارت متبوع دایر بر عدم معافیت درآمد حاصل از فروش نوغان وارداتی توسط شرکت سهامی پرورش کرم ابریشم ایران , وزارت محترم کشاورزی بار دیگر طی نامه شماره 19342 / 910 / 6556- 14 / 11 / 1371 با تشریح نحوه عمل شرکت مذکور در بارور نمودن نوغان یا آماده سازی آن برای توزیع بین کشاورزان و انجام مراقبتهای لازم , فعالیت شرکت را کشاورزی و درآمد ناشی از آنرا معاف از پرداخت مالیات دانسته است والنهایه دفتر فنی مالیاتی با توجه به توضیحات وزارت محترم کشاورزی پیشنهاد طرح موضوع را در شورایعالی مالیاتی نموده است .

هیئت عمومی شورایعالی مالیاتی در اجرای بند 3 ماده 255 قانون مالیاتی مستقیم مصوب اسفندماه 1366 پس از شور و بررسی در این زمینه و با عنایت به توضیحات وزارت محترم کشاورزی دایر بر اینکه ”نوغان پس از تشکیل نطقه به مدت بسیار طولانی دوران کمون خود را شروع می نماید , مراحل رشد جنین پس از زمستان گذرانی آغاز می گردد و انتقال نوغان از کشورهای مبدأ به کشورهای مصرف کننده در چنین شرایط خاصی انجام می پذیرد , در نتیجه شرکت واردکننده ناگزیر از انجام برخی عملیات ویژه و دقیق جهت تکامل جنین و پس از آن تبدیل جنین به لار و … می باشد . “ بشرح آتی اعلام رای می نماید: با عنایت به حکم ماده 81 قانون مالیاتهای مستقیم مصوب اسفندماه 1366 و اصلاحیه بعدی که طبق آن درآمد ناشی از فعالیت نوغانداری نیز مشمول معافیت مالیاتی شناخته شده است , آن قسمت از درآمد شرکتهای سهامی پرورش کرم ابریشم ایران که حاصل از پرورش نوغان وارداتی تاتبدیل به لار و فروش آن است . به عنوان درآمد حاصل از فعالیت کشاورزی معاف از پرداخت مالیات می باشد . بدیهی است اینگونه درآمدهای مربوط به دوره عمل سال 1370 و سنوات قبل هم (باعنایت به اینکه عبارت نوغان دارای طی اصلاحیه اخبر به  ماده 81 قانون مالیاتهای مستقیم اضافه شده) برابر راس شماره 5491 / 4 / 30- 19 / 4 / 1370 هیئت عمومی شورایعالی مالیاتی مشمول معافیت مالیاتی خواهد بود .

محمدتقی نژاد عمران- علی اکبر سمیعی- محمدمیرطاهر- محمدرزاقی- محمود حمیدی- محمدعلی سعیدزاده- علی اکبر نوربخش- علی اصغر محمدی

image_pdf

شماره:160/4/30


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانه پیوست قوانین پرورش کرم ابریشم