Facebook E-mail
جستجو در ماده
جستجو در مقررات
انتقال
بعدی قبلی
formats

مالیات کارشناسان رسمی دادگستری و صدور مفاصا حساب

نظر به اینکه طبق اظهارات کارشناسان رسمی دادگستری درخصوص نحوه وصول مالیات و تاخیر در امر صدور مفاصا حساب مالیاتی با مشکلاتی مواجه می باشند لازم است , ترتیبی اتخاذ گردد که:

1_ کلیه ممیزین مالیاتی ضمن رسیدگی به اظهارنامه مالیاتی مودیان , اطلاعات مربوط به مبالغ حق الزحمه کارشناسی پرداختی به کارشناسان رسمی دادگستری را همراه مستندات موجود احتمالی ظرف ده روز بعد از رسیدگی مزبور برای اداره کل اطلاعات و خدمات مالیاتی ارسال دارند .

2_ اداره کل اطلاعات و خدمات مالیاتی بدون فوت وقت اطلاعات واصله مذکور را همراه با اطلاعات دریافتی از طریق قبض پرداخت مالیات تکلیفی برای حوزه خاص کارشناسان محترم دادگستری ارسال می دارد .

3_ حوزه ذیربط براساس اطلاعات دریافتی , اظهارنامه ها را در اولین فرصت رسیدگی و نسبت به صدور برگ تشخیص اقدام نماید. بدیهی است که با پرداخت مالیات , مفاصاحساب مالیاتی موردنیاز , سریعاً بایستی صادر گردد , اما حق رسیدگی به اقلام احتمالی درآمدهای گزارش نشده , درچهارچوب موازین قانون ی , برای مأمورین مالیاتی محفوظ خواهد بود .

علی اکبر عرب مازار
معاون درآمدهای مالیاتی

image_pdf

شماره:63122/14242/4/30


۲ پرسش و پاسخ

 1. محمدرضا شهاب

  با سلام و آرزوی قبولی طاعات
  با تشکر از حسن نظر و دیدگاه واسع و وافر معاون مالیاتی متاسفانه در شهرستان ها و مخصوصاً شهرستان مراغه این اکرام نظر در مورد کارشناسان وجود نداشته و آنها را اذیت و اطاله رسیدگی به پرونده مالیاتی مینمایند با عنایت به مالیات تکلیفی این اقشار و مستندات آن جواب نامه ارجاعی و تسویه حساب اینجانب محمدرضا شهاب را به مدت حدود یکماه به تعویق انداخته بطوریکه بنده بدلیل تشخیص غیر منصفانه آن را به کمسیون ارجاع داده ام، خواهشمند است امر به رسیدگی نمائید. با تشکر

  • سمیرا معراج

   کاربر گرامی، با سلام
   این سایت زیر نظر موسسه حسابرسی آزمون پرداز ایران مشهود می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانه پیوست قوانین مالیات کارشناسان رسمی دادگستری و صدور مفاصا حساب