Facebook E-mail
جستجو در ماده
جستجو در مقررات
انتقال
بعدی قبلی
formats

نحوه پذیرش هزینه‌های سرمایه گذاران برای اجرای طرح های سرمایه‌گذاریبنا به اختیار حاصل از تبصره یک ماده 148 اصلاحی قانون مالیاتهای مستقیم مصوب 1380/11/27 و با توجه به پیشنهاد شماره 25716 مورخ 1381/5/6 آن سازمان ، هزینه‌هایی که توسط سرمایه گذار خارجی در خارج و داخل ایران به منظور اجرای طرح های سرمایه گذاری ، (ازجمله طرحهای نیروگاهی) به روش ساخت ، بهره‌برداری و واگذاری (B.O .T) انجام پذیرد ، به شرح زیر جزء هزینه‌های قابل قبول پذیرفته خواهد شد:

1. هزینه‌های اخذ تسهیلات بانکی خارج از ایران (سود و کارمزد وام ، هزینه تعهد و تضمین و مدیریت وام) که برای انجام دادن طرح های سرمایه‌گذاری پرداخت شده یا تخصیص یافته باشد .

2. هزینه‌های قبل از بهره‌برداری و اولیه که قبل از ثبت شعبه شرکت در ایران صورت خواهد گرفت(از قبیل هزینه مطالعات ریشه ای ، طراحی ، فنی و مهندسی ، هزینه تنظیم عقد قرارداد) مشروط به مشخص بودن نوع هزینه و میزان آن در قرارداد و حداکثر تا مبلغ ذکر شده در قرارداد با تأئید دستگاه اجرائی ذیربط طرف قرارداد .

3. هزینه بیمه تسهیلات بانکی اخذ شده خارج از ایران و هزینه بیمه تجهیزات و خسارات احتمالی راجع به فعالیت .

4. استهلاک هزینه سرمایه‌ای حداکثر تا مبلغ برآورد اولیه که به تأیید دستگاه اجرایی طرف قرارداد رسیده باشد و مشروط به آنکه در دفاتر شعبه شرکت خارجی در ایران ثبت شده و صورت های مالی شعبه مورد تأیید یکی از موسسات حسابرسی عضو جامعه حسابداران رسمی ایران قرار گیرد ، به مدت مندرج در قرارداد با اعمال روش مستقیم .

5. هزینه‌های انجام شده در خارج از کشور که به تأیید یکی از موسسات حسابرسی بین‌المللی رسید و مورد قبول موسسه حسابرسی عضو جامعه حسابداران رسمی ایران که حسابرسی شعبه شرکت خارجی (سرمایه‌گذاری خارجی) در ایران را عهده دار است ، قرار گیرد .

طهماسب مظاهری
image_pdf

شماره:35681


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانه پیوست قوانین نحوه پذیرش هزینه‌های سرمایه گذاران برای اجرای طرح های سرمایه‌گذاری