Facebook E-mail
جستجو در ماده
جستجو در مقررات
انتقال
بعدی قبلی
formats

آیین نامه اجرایی بند ی تبصره ۵ بودجه ۷۸

هیأت وزیران در جلسه مورخ 15 / 2 / 1378 بنا به پیشنهاد مشترک شماره 110 / 84- 413 / 102 مورخ 29 / 1 / 1378 سازمان برنامه و بودجه و وزارتخانه های بازرگانی , اموراقتصادی و دارایی , صنایع , مسکن و شهرسازی و به استناد بند (ی) تبصره (5) قانون بودجه سال 1378 کل کشور , آیین نامه اجرایی بند یادشده را به شرح زیر تصویب نمود:

قسمتی از آیین نامه اجرایی بند (ی) تبصره (5) قانون بودجه سال 1378 کل کشور

1- منظور از نانهای صنعتی و مرغوب در این آیین نامه , انواع نانهای حجیم و نیمه حجیم است که به تناسب نیاز هر منطقه با کیفیت خوب , بهداشتی و سالم و با رعایت استانداردهای لازم تولید شود.

2- روش تولید و ماشین آلات موردنیاز برای تولید نانهای صنعتی و مرغوب باید به شکلی باشد که از مرحله تحویل آرد تا تحویل نان دارای سیلوی آرد , خمیرگیر, اتاق تخمیر , چانه گیر, فرم دهنده , اتاق تخمیر ثانویه , فر مناسب با حرارت غیرمستقیم برای پخت سیستم خنک کننده و بسته بندی باشد. وزارت بهداشت , درمان و آموزش پزشکی , مرجع تعیین کیفیت و بهداشتی بودن نان می باشد.

3- کارخانه های موردنظر باید حداقل پنج تن در روز ظرفیت داشته و مجهز به سیستم آزمایشگاهی آرد و نان باشند.

11-ضرایب مالیاتی و حق بیمه نانوایی های صنعتی و مرغوب مشابه نانوایی های سنتی خواهد بود.

14- نانوایان سنتی می توانند به تنهایی یا با مشارکت سایر نانوایان , نسبت به تغییر نانوایی خود از سنتی به صنعتی با اولویت نسبت به سایر متقاضیان اقدام نمایند. در این صورت متقاضیان مزبور (نانوایان سنتی) ملزم به رعایت حداقل زیربنای طرحهای صنعتی نبوده و زیربنای کارخانجات مزبور در حداقل نیاز برای نصب تأسیسات خواهد بود. این گونه نانوایان مشمول تسهیلات موضوع این آیین نامه نیز می باشند.

15- خانواده شهدا و ایثارگران واجد شرایط در استفاده از تسهیلات فوق از اولویت ویژه برخوردارند.

16- پیگیری و نظارت بر حسن اجرای این آیین نامه در سراسر کشور بر عهده وزارت بازرگانی می باشد.

حسن حبیبی
معاون اول رئیس جمهور

image_pdf

شماره:4396/ت 21225هـ


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانه پیوست قوانین آیین نامه اجرایی بند ی تبصره ۵ بودجه ۷۸