Facebook E-mail
جستجو در ماده
جستجو در مقررات
انتقال
بعدی قبلی
formats

ماده ۱۳۴

درآمد حاصل از تعلیم و تربیت مدارس غیرانتفاعی اعم از ابتدایی ، راهنمایی ، متوسطه ، فنی و حرفه‌ای، آموزشگاههای فنی و حرفه‌ای آزاد دارای مجوز از سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور[1]، دانشگاهها و مراکز آموزش عالی غیرانتفاعی و مهدهای کودک در مناطق کمتر توسعه یافته و روستاها و درآمد موسسات نگهداری معلولین ذهنی و حرکتی بابت نگهداری اشخاص مذکور که حسب مورد دارای پروانه فعالیت از مراجع ذیربط هستند ، همچنین درآمد باشگاهها و موسسات ورزشی دارای مجوز از وزارت ورزش و جوانان حاصل از فعالیت‌های منحصرا ورزشی از پرداخت مالیات معاف است . آیین نامه اجرایی این ماده به پیشنهاد وزارت امور اقتصادی و دارایی به تصویب هیات وزیران خواهد رسید .
image_pdf
  [1] . به موجب بند 32 ماده واحده قانون اصلاح موادی از قانون مالیات‌های مستقیم، مصوب 1394/4/31، بعد از عبارت «فنی و حرفه‌ای» عبارت «آموزشگاههای فنی و حرفه‌ای آزاد دارای مجوز از سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور» اضافه شده است.
مرتب سازی بر اساس :   تاریخ    تعداد مشاهده     تعداد کامنت

۵ پرسش و پاسخ

 1. زهرا السادات

  سلام آموزشگاه زبان عیردولتی وابشته به آموزش و پرورش چطور معاف هستند یا خیر لطفا پاسخ بدید ممنونم. اگر نتونم چک کنم مممون میشم به شماره ۰۹۰۵۸۹۵۱۵۷۰ پیام بدید.مچکر میشم

 2. اشکان

  ماده۱۰۵تبصره۱_اشخاص حقوقی غیر تجاری(مدارس) مشمول مالیات است وماده۱۳۴میگه مدارس معاف هستند

 3. بهروز

  با سلام مدارس و مهد کودک های ماده ۱۳۴ شامل مدارس و مهدکودک های شهرهای بزرگ نمی شود؟ با تشکر

  • هما جمال اف

   با سلام
   با توجه به ماده ۱۳۴ هیچ گونه تفاوتی بین شهرهای بزرگ و کوچک در خصوص اعمال معافیت از این بابت وجود ندارد و صرفا منوط به رعایت قوانین و مقررات می‌باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *