Facebook E-mail
جستجو در ماده
جستجو در مقررات
انتقال
بعدی قبلی
formats

مالیات بر ارزش افزوده نهادها و آستانه های مقدسه و واحدهای وابسته

بخشنامه

به پیوست تصویر نامه شماره 47778 / 5 مورخ 13 / 7 / 1389 معاونت محترم نظارت و حسابرسی دفتر مقام معظم رهبری که در پاسخ به استعلام شماره 9282 / 1080 /م مورخ 7 / 4 / 1389 وزارت امور اقتصادی و دارایی در رابطه با نحوه اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده توسط آستانه های مقدسه و وابسته به آن ها واصل گردیده است و مقرر می دارد:
… قانون مالیات بر ارزش افزوده در تاریخ 17 / 2 / 1387 تصویب و اجرایی گردیده است. در ماده 12 قانون ،اسامی کالاها و خدمات معاف از قانون مزبور مشخص و هیچگونه معافیتی جهت اشخاص حقیقی و حقوقی در نظر گرفته نشده است.
با توجه به مزایای اجرای قانون مزبور و در راستای شفافیت معاملات اقتصادی و پرهیز از انسداد نظارتی در نظام گردش کالا و خدمات برای مؤدیانی که طرف معامله با نهادها قرار می گیرند، با عنایت به تدبیر مقام معظم رهبری مدظله العالی ضروری است قانون مزبور به طور کامل توسط کلیه دستگاه های تحت پوشش و آستانه های مقدسه و واحدهای وابسته به آن ها اجرا و نهایت همکاری از این بابت با مسئولین امر صورت پذیرد.
جهت اطلاع و اقدام مقتضی مطابق با قانون مالیات بر ارزش افزوده ارسال می گردد.

علی عسکری
رییس کل سازمان امور مالیاتی کشور

شماره: 47778 / 5
تاریخ: 13 / 7 / 1389
پیوست:

سلام علیکم
احتراماً، همانطور که استحضار دارید قانون مالیات بر ارزش افزوده در تاریخ 17 / 02 / 1387 تصویب و اجرایی گردیده است، در ماده 12 قانون اسامی کالاها و خدمات معاف از قانون مزبور مشخص و هیچگونه معافیتی جهت اشخاص حقیقی و حقوقی در نظر گرفته نشده است.
با توجه به مزایای اجرای قانون مزبور و در راستای شفافیت معاملات اقتصادی و پرهیز از انسداد نظارتی در نظام گردش کالا و خدمات برای مؤدیانی که طرف معامله با نهادها قرار می گیرند، با عنایت به تدبیر مقام معظم رهبری مدظله العالی ضروری است قانون مزبور به طور کامل توسط کلیه دستگاه های تحت پوشش و آستانه های مقدسه و واحدهای وابسته به آن ها، اجرا و نهایت همکاری از این بابت با مسئولین امر صورت پذیرد.

دفتر مقام معظم رهبری
معاونت نظارت و حسابرسی
محمد جواد ایروانی

image_pdf

شماره:20945/200/ص


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانه پیوست قوانین مالیات بر ارزش افزوده نهادها و آستانه های مقدسه و واحدهای وابسته