Facebook E-mail
جستجو در ماده
جستجو در مقررات
انتقال
بعدی قبلی
formats

ماده ۲۳۹

ماده 239 [1] در صورتی که مودی ظرف سی روز از تاریخ ابلاغ برگ تشخیص مالیات ، قبولی خود را نسبت به آن کتبا اعلام کند یا مالیات مورد مطالبه را به ماخذ برگ تشخیص پرداخت یا ترتیب پرداخت آن را بدهد یا اختلاف موجود بین خود و اداره امور مالیاتی را به شرح ماده (238) این قانون رفع نماید پرونده امر از لحاظ میزان درآمد مشمول مالیات مختومه تلقی می‌گردد و در مواردی که مودی ظرف سی روز کتبا اعتراض ننماید و یا در مهلت مقرر در ماده مذکور به اداره امور مالیاتی مربوط مراجعه نکند درآمد تعیین شده در برگ تشخیص مالیات قطعی است .
تبصره:
در مواردی که برگ تشخیص مالیات طبق مقررات تبصره‌های ماده (203) و ماده (208) این قانون ابلاغ شده باشد و مودی به شرح مقررات این ماده اقدام نکرده باشد در حکم معترض به برگ تشخیص مالیات شناخته می‌شود . در این صورت و همچنین در مواردی که مودی ظرف مهلت سی روز از ابلاغ کتبا به برگ تشخیص اعتراض کند پرونده امر برای رسیدگی به هیات حل اختلاف مالیاتی ارجاع می‌گردد .

    [1] .به موجب ماده 102 قانون اصلاح موادی از قانون مالیات‌های مستقیم، مصوب 1380/11/27، یک عبارت از متن قبلی این ماده حذف شده است.
مرتب سازی بر اساس :   تاریخ    تعداد مشاهده     تعداد کامنت

۲ پرسش و پاسخ

  1. محمد اکبریان

    اگر کسی از کارت بازرگانی دیگری استفاده کرده و مالیات کالاهای وارداتی را پرداخت نکرده باشد چگونه و از چه طریق و طبق کدام ماده قانونی میتوان وی را به پرداخت مالیات مورد محکوم کرد.البته توضیحا اینکه صاحب کارت بازرگانی به ترخیص کار وکالت داده و به صاحب یا صاحبان کالاها وکالت نامه ای نداده و صرفا از روی اعتماد کارت بازرگانی کارت بانکی و رموز خود را در اختیار دو نفر از دوستانش قرار داده تا در صورت وجود مشتری و کالا با اطلاع و هماهنگی صاحب کارت بازرگانی اقدام بکنند که آن دو نفر با نامردی تمام کالاهای خود و دیگران را با کارت بازرگانی اعتماد کننده واردات کرده و مبالغی رو هم که گرفتن خودشون برداشتن و به صاحب کارت چیزی ندادن.ضمنا صاحب کارت بازرگانی مادرش شیمی درمانی میشده و سرش به اون مشغول شده از یه طرف هم شماره موبایلی که به بانک داده بوده قطع شده و پیامهای واریز و برداشت هم رو متوجه نشده بعد از اینکه برگ تشخیص اومده متوجه جریان شده.لطفا راهنمایی کنین.الان میخواد طبق ماده ۱۵۷ رسیدگی بشه قبول نمیکنن.

    • مدیر دوم

      متاسفانه در اینگونه موارد، که کم هم نیستند، به دلیل عدم وجود مستندات نشان دهنده ی عدم اطلاع صاحب کارت بازرگانی، مراجع مالیاتی صرفاً با استناد به قانون، مالیات متعلقه را از ایشان مطالبه می کنند. توصیه می نمایم مدارک و مستندات مورد بررسی قرار گرفته و در صورت امکان با وکیل مجرب مشاوره انجام شده و موضوع با نظر وکیل از طریق مراجع قضایی ( با استناد به خیانت در امانت) پیگیری شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *